ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11919093
*
nr 1191 9093
Spegel
omkring 1900,101x56
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2018
kl 19:46:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 07:30:55
1
100 kr
17/6 21:37:39
2
350 kr
18/6 18:16:07
3
200 kr
18/6 18:16:07
2
250 kr (Budbetjänt)
18/6 18:16:24
3
300 kr
18/6 18:16:24
2
350 kr (Budbetjänt)
18/6 19:40:33
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1191 9093
Spegel
omkring 1900,101x56
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/6 07:30:55 | 1 | 100 kr |
17/6 21:37:39 | 2 | 350 kr |
18/6 18:16:07 | 3 | 200 kr |
18/6 18:16:07 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
18/6 18:16:24 | 3 | 300 kr |
18/6 18:16:24 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/6 19:40:33 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27